Kérlek, mutasd meg nékem a te dicsőségedet.

 Mózes második könyve 33:18

Ifjúsági hétvége Verőcén

egy korabeli I. századi kis házi gyülekezetben lenni, és ennek fényében olvastuk fel Péter levelének 2. részét. Szó volt többek között az egység megéléséről, a közösség építéséről és arról, ahogy Isten építkezik köztünk. A szombat délelőtti alkalmon gyülekezetünk vezetői is közöttünk voltak. A bevezető közösségépítő játék után énekeket énekeltünk, majd egy érdekes és tanulságos interaktív beszélgetésben vehettünk részt, ahol kérdéseket tehettünk fel a vezetőknek, amire ők készséggel válaszoltak. Ezután együtt ebédeltünk. Délután kötetlenebb szabadidő volt, ahol a társaság nagy része lesétált a Duna-partra, majd meglátogattuk az ottani cukrászdát. Jó kikapcsolódás volt, élveztük a friss dunai levegőt és kicsit kiszakadhattunk a mindennapokból. Visszasétáltunk a vendégházba, és kis csoportokban személyiségtesztet tölthettünk ki, majd beszélgettünk arról, hogy kire mennyire igaz az eredmény, és elgondolkodhattunk saját személyiségünkről, melyhez a csoport tagjai is hozzájárultak. A vasárnapi csoportbeszegetésen visszajelzést kaphattunk jó és rossz tulajdonságainkról, erősségeinkről és gyengeségeinkről, ami szintén érdekes és tanulságos volt. Számomra az egész hétvége áldás volt. Jó volt egy kis időt eltölteni jó társaságban és kellemes környezetben. Külön élmény volt hallani gyülekezetünk elöljáróit, ahogyan őszintén beszéltek saját életükről.


Szlepák Attila

Fotók a hétvégéről.

Share

Budapest József Utcai Baptista Gyülekezet

  • Levélcím: 1084 Budapest, József utca 12.
  • Bankszámlaszám: 11708001-20052126
  • E-mail:kapcsolat [kukac] jozsefutca [pont] hu
  • Web: www.jozsefutca.hu
  • Lelkész: Boros Dávid